Connect with us

Lajme

Kanë frikë të kthehen në vendin e tyre, presidenti ua ha testikujt

Published

on

Ai është një nga diktatorët më të frikshëm në Afrikën Qendrore, i cili sundon vendin e tij me një grusht të hekurt.

Teodoro Obiang Nguema Mbasogo është lideri më jetëgjatë në sundim. Ai ka ardhur në pushtet në vitin 1979, ndërsa në prill u rizgjodh sërish me 93.7 për qind të votave. Opozita pretendon se anëtarët e saj u ndaluan të marrin pjesë në votime.

Obiang mori pushtetin nga xhaxhai i tij tiran, tri dekada më parë, duke e ekzekutuar atë me pushkatim. Siç transmeton oraneës, pretendohet se Mbasogo u han të gjallë armiqve të tij testikujt dhe mëlçinë.

Gjatë këtyre viteve, ka akumuluar pasuri të madhe, ndërsa Guinea Ekuatoriale është në varfëri ekstreme, dhe shumica e banorëve kanë pak ose aspak qasje në kujdesin shëndetësor dhe arsim.

Vitet e fundit, vendi është bëri prodhuesi i tretë më i madh i naftës në Afrikën Sub-Sahariane.

74-vjeçari, i cili konsiderohet si një nga diktatorët më brutalë në botë, është akuzuar nga kundërshtarët e tij politik për kanibalizëm.

“Unë nuk mund të kthehem në Guine, sepse ai do të më hajë testikujt e mia”, deklaroi një rival i Presidentit, Severo Moto, i cili jeton në mërgim. Ai kujton se një politikan u varros pa testikujt e tij dhe pa trurin.

Njerëzit e afërt të tij besojnë se Obiangu është i lidhur me Zotin dhe se ai vendos për të çuar kundërshtarët e tij në ferr.

Ndërkohë, i biri i tij është përpara drejtësisë në Francë nën akuzën e plaçkitjes së vendit të tij. Teodorin Obiang akuzohet për korrupsion.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending