Connect with us

Lajme

Kandidati i pavarur për Drenas: Do i largoj nga puna mësimdhënësit e pa kualifikuar

Xhavit Drenori, kandidat i pavarur për kretar të Drenasit thotë se sot ëhstë takuar me Jusuf Thaqi, nga i cili ka marr këshilla shumë frytdhënëse rreth reformave në arsim.

Published

on

“Z. Thaçi për një kohë rekord, si Drejtor i DKA-së në Prishtinë, pat vu rend dhe rregull në sistemin arsimor në Prishtinë. Të gjitha materjalet e nevojshme që shërbejnë për reformat e nevojshme në sistemin e arsimit në Drenas m’i dorëzoj dhe shprehi gatishmërinë për këshilla gjatë gjithë procesit reformues. Arsimi cilësor – top prioritet i programit tonë qeverisës”, thotë Drenori, raporton Periskopi

Por, në fund ai nuk ka lënë pa përmendur se mësimdhënësit e pa kualifikuar në Drenas do të largohen nga puna. U ka thënë atyre le të fillojnë të përcjellin konkurset për ndonjë punë tjetër./ Periskopi

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending