Kampioni i 4-fisht i Ligës së Kampionëve përshëndetet nga LK

Periskopi.com Sporti

Qyteti i Amsterdamit, përkatësisht stadiumi i saj ishte sonte ‘Arenë’ e ballafaqimit vendimtar midis 4 herë kampionit të Ligës së Kampionëve, Ajaxit dhe sensacionit të kësaj gare, Atalantës nga Bergamo, shkruan Periskopi.

Kur po zhvillohej minuta e 86’të e takimit, bergamezët e Atalantës arritën ta shënojnë golin e fitores, autor i së cilës ishte kolumbiani, Muriel.

Me këtë fitore Atalanta i bashkohet Liverpoolit në fazën e eliminimit direkt. /Periskopi

Shpërndaje në: