Connect with us

Lajme

Kampi i Bidenit i gatshëm për betejë ligjore me Trumpin

Published

on

Kampi i kandidatit Demokrat për president të SHBA-së, ka thënë se e ka ekipin ligjor në gatishmëri nëse Donald Trump nëpërmjet gjykatës tenton ta ndalë numërimin e votave, raporton CNN.

“Nëse presidenti e çon vërtetë para atë kërcënim për të shkuar në gjykatë për të parandaluar numërimin e votave, ne kemi ekipet ligjore që janë në gatishmëri për t’i rezistuar këtij tentimi”, ka thënë menaxherja e fushatës së Bidenit, Jen O’Malley Dillon.

Dillon e ka quajtur deklaratën e Trumpit, i cili ka akuzuar për mashtrim dhe ka kërcënuar të shkojë në Gjykatën Supreme për të ndaluar numërimin, si skandaloze.

“Deklarata e sotme e presidentit për ndalimin e votimeve është mizore, e paprecedent dhe jokorrekte. Është mizore pasi është një tentim për të marrë të drejtën demokratike të qytetarëve amerikanë”, ka thënë ajo, duke shtuar se numërimi do të vazhdojë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending