Connect with us

Lajme

Kaltrina Smakolli është vajza që humbi jetën në aksidentin te Guri i Zi

Published

on

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksidentin ndodhur në magjistralen Klinë-Gjakovë, saktësisht në fshatin Vulljak, afër Gurit të Zi, ku humbi jetën një femër dhe u lënduan dy të tjerë, një mashkull dhe një femër.

Sipas policisë në këtë aksident ku janë përfshirë dy vetura ka humbur jetën Kaltrina Smakolli, lindur 1990 banuese në Prishtinë, transmeton lajmi.net.

“Automjetin e tipit ‘Shkoda Oktavia’ e kishte drejtotuar e dyshimta shtetase shqiptare e Kosovës, Kaltrina Smakolli, lindur 10.09.1990 banuese në rr.”B”pa nr. Prishtinë, e cila ka humbur jetën në ketë aksident në vendin e ngjarjes, ndërsa veturën e tipit ‘Audi A8 ’ e drejtonte viktima shtetas i Kosovës, F.Th.(1985), në të cilin mjet ishte edhe pasagjerja shtetasja F.Th.(1986), me ç’rast viktimat kanë pësuar lëndime të rënda trupore”, thuhet në komunikatë.

Sipas të dhënave hetimore, aksidenti ka ndodhur për deri sa drejtuesja e veturës ‘Shkoda Oktavia’ kishte qenë duke qarkulluar në rrugën magjistrale nga drejtimi i Klines në drejtim të Gjakovës dhe me te arritur fshatin Volljak, për arsye të pa njohura për momentin nga korsia e djathtë e lëvizjes, kalon në të majtë dhe me pjesën ballore të anës së majtë, përplaset në veturën ‘Audi A8’ në pjesën ballore të anës së majtë, si pasojë e aksidentit drejtuesja e veturës ‘Shkoda Oktavia’ kishte mbetur e vdekur në vendin e ngjarje. ( ne veturë) , vdekjen e saj e ka konstatuar mjeku i QMF-Klinë, ndërsa të plagosurit (lënduarit) janë transferuar me autoambulancën në Spitalin rajonal të Gjakovës dhe sipas informative momentale, gjendja e tyre shëndetësore është e rëndë.

Lidhur me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit për krime të përgjithshme, i cili ka marrë pjesë dhe udhëheqë në këqyrjen e vendit të ngjarjes së bashku me hetuesit policor për hetimin e aksidenteve në komunikacionin rrugor. Ne vendin e ngjarjes po ashtu kanë marrë pjesë mjekët nga QMF-Klinë dhe Zjarrfiksat nga zona e Klinës të cilët pas përfundimit të këqyrjes së vendit të ngjarjes kanë bërë pastrimin e rrugës, ndërsa veturat e përfshira në aksident janë tërhequr nga vendi i ngjarjes me kompani tërheqëse AIM-Klinë.

Trupi i pa jetë është bartur nga vendi i ngjarjes me ambulancën e Klinës dhe gjendet në Morgun e Spitalit Rajonal në Pejë. Me pëlqimin e familjarëve, vendim të prokurorit shtetit trupi i viktimës iu lirohet familjarëve për ceremoninë e varrimit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending