Connect with us

Lajme

Kalashologu Adem Salihaj i rikthehet politikës, akuzon PDK’në për provokime

Zbuluesi i fisit me prejardhje ilire, fisis kalash në Afganistan, njëherit deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj, ka thënë se nuk është koha për zgjedhje të parakohshme në Kosovë.

Published

on

Sipas tij, zgjedhjet e tilla vetëm sa do të shkaktojnë konfuzion më të madh tek qytetarët.

Ai ka thënë se PDK-ja përherë i ka provokuar zgjedhjet e parakohshme, të cilat sipas tij, kanë sjellë vetëm bllokada, por jo zgjidhje.

“Nuk është koha e duhur që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Zgjedhjet e parakohshme,të cilat përherë i ka provokuar PDK-ja, asnjëherë nuk ia kanë sjellë asnjë të mirë Kosovës, përveç bllokadave dhe tensioneve”, ka thënë Salihaj për Zëri-n.

Ai ka shtuar se qytetarët e Kosovës duhet të shfrytëzojnë mirë këtë kohë për të menduar se kë dëshirojnë të votojnë në zgjedhjet e reja.

“Qytetarët e Kosovës kanë nevojë për kohë që të mendojnë mirë dhe të përcaktohen se a duan ta vazhdojnë një pushtet të kapur nga mafia, krimi, korrupsioni i pafund dhe hajnia apo duan një shtet të sundimit të ligjit, të zhvillimit ekonomik e të integrimit në Bashkimin Evropian. Deri më tash qytetarët e Kosovës nuk kanë ditur të vendosin drejt. Zgjedhjet e jashtëzakonshme vetëm sa do të shkaktojnë hutim edhe më të madh tek ata”, ka përfunduar Salihaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending