Connect with us

Lajme

Kadrijaj: AAK do ta formoj qeverinë shumë shpejt

Published

on

AAK do ta formoj qeverinë e Kosovës, pavarësisht refuzimeve të LDK-së dhe Vetëvendosjes për bashkëpunim rreth formimit të Qeverisë.

Kështu thotë deputetja e zgjedhur e AAK-së Time Kadrijaj.

Sipas saj, Qeveria e Kosovës do të formohet shumë shpejt, dhe kryeministër do të jetë Ramush Haradinaj.

“Letra e Haradinajt drejtuar LDK-së dhe VV-së është një thirrje për të gjetur një zgjidhje, është thirrje për bashkëpunim, nëse është refuzuar është vullneti i tyre megjithatë institucionet e Kosovës do të formohen shumë shpejt”, deklaroi Kadrijaj, për Gazeta Blic.

Kadrijaj tha që ka shumë deputet edhe jashtë koalicionit PAN, që e përkrahin Ramush Haradinajn, që të jetë kryeministër i Kosovës.

“Institucionet e Kosovës do të formohen shumë shpejtë sepse ka individ, ka deputet, të cilët e kanë shprehur gatishmërinë e tyre që ta votojnë Ramush Haradinaj, përkundrazi është nder dhe privilegj I secilit deputet jo vetëm nga koalicion PAN, por edhe nga partitë tjera me votu Ramush Haradinaj për kryeministër”, tha ajo.

Kadrijaj u shpreh e bindur së kryeministër i Kosovës do të jetë Haradinaj.

“Ne besojmë që shume shpejt do të mblidhet seanca konstituive, dhe shumë shpejt do ta kemi Qeverinë e Kosovës me Ramush Haradinajn kryeministër”, përfundoi Kadrijaj.

Kujtojmë që gjatë ditës së sotme Haradinaj, ka nisur një ftesë drejtuar LDK-së dhe VV-së, për një takim të përbashkët rreth formimit të Qeverisë.

Por një ftesë e tillë është refuzuar nga dy subjektet politike, të cilat kërkojnë largimin e AAK-së nga koalicioni PAN, në mënyre që të zhvillohet ky takim.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending