Connect with us

Lajme

Kadri Veseli paralajmëron prishjen e koaliconit

Published

on

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se duhet të ketë vendimmarrje sepse ndryshe i humbet kuptimi qeverisjes.

Veseli këtë deklaratë e ka bërë pas mbledhjes së Kryesisë ku edhe foli për çështjen e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë të iniciuar nga opozita.

Sipas tij, opozita as nuk e ka formuar koalicionin e as nuk mund ta rrëzojë atë.

Veseli ka thënë poashtu se koalicioni qeverisës është krijuar për interesa të qytetarëve dhe se duhet t’u shërbejë atyre.

“Ne nuk duhet nuk është në interesin e qytetarëve që cështjet që janë vendimmarrësve. Vetë kuptimësia e koaliconit lidhet me interesat e qytetarëve duhet të ketë vendimmarrje dhe unë pres shumë shpejt që të kemi vendimmarrje të mëdha në Kuvend por edhe në Qeveri.Përndryshe i humb kuptimi edhe i një vazhdimësie politike në kuptimin e koalicionit”, ka thënë Veseli. /Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending