Connect with us

Lajme

Kadri Veseli flet për polemikat mes Lladrovcit dhe Selimit

Published

on

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka folur edhe për debatin e fundit në mes të ish komandantëve të UÇK-së të cilët kohët e fundit po akuzojnë njëri-tjetrin për të bëmat në luftë ku në mesin e tyre përmednet edhe tradhtia.

Veseli, i cili ka qenë njëri ndër anëtarët e hershëm të luftës u sugjeroi bashkëluftëtarëve të tij që të ndalen me këto akuza dhe mos të mundohen që t’ua fusin në sy se e “kanë bërë namin në luftë”.

Veseli tha se të gjithë ata që ishin pjesë e luftës duhet me u ndje krenar, por që të mos mundohen që të tjerëve t’ua fusin në sy se e kanë bërë namin.

“Edhe pjesa e viteve ’98-99 është përgjigje ndaj vendit dhe me iu lënë të tjerëve me na gjykuar për atë çfarë kemi bërë. Së pari ne që kemi qenë në luftë me u krenu çdo ditë, por mos me u mundua të tjerëve me iu fut në sy se e kemi bërë namin. E kemi pasur obligim për vendin dhe me i ndal këto manipulime në emër të luftës dhe në emër të figurave”, tha Veseli pas mbledhjes së Kryesisë.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending