Connect with us

Lajme

“Kadri Veseli me Drenas ka humbur rastin t’i kthejë vlerat në PDK”

Kandidati i pavarur, që ka dalë nga PDK-ja, për zgjedhjet e jashtëzakonshme në Drenas, Xhavit Drenori në “Rubikon” të KTV-së ka thënë se PDK-ja ka humbur rastin qe ta ketë një kandidat të mirë për këto zgjedhje.

Published

on

Drenori ka thënë se kishte biseduar me degën e PDK-së në Drenas që të ishte vetë ai kandidat për këto zgjedhje mirëpo sipas tij nuk ka hasur në mirëkuptim, transmeton Koha.net.

“PDK e ka lëshuar një shans shumë të mirë që të ketë qeverisje të mirë. Ajo tash e sa vite vazhdon me nepotizmin dhe lidhjet familjare. Dega në Drenas nuk ka qenë e gatshme pasi edhe ata kanë qenë të përfshirë në këtë familjarizëm”, ka thënë ai.

Sipas tij, Lladrovci u kandidua në mënyrë autoritare.

“Kushti parë ishte që të ketë një kandidat të pranueshëm për masën dhe e pamë su u kandidua kandidati i tashëm, në mënyrën më Autoritare të mundshme dhe kushti i dytë të mos ketë probleme me ligjin sepse Drenasit më së paku i duhet ajo”, ka thënë Drenori.

“Besoj se ka probleme me ligjin dhe ai është edhe në listën e zezë të SHBA-së”, ka shtuar Drenori, i cili shtoi se me Lladrovcin, Veseli ka dështuar t’i kthejë vlerat dhe do të jetë test për gjithë PDK-në.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending