Connect with us

Lajme

Kadare, mysafir te multimiliarderi Behgjet Pacolli

Published

on

Gjatë vizitës në Kosovë shkrimtari i madh Ismajl Kadare ka vizituar edhe të parin e AKR-së Behxhet Pacollin.

Këtë takim mes tyre e ka vlerësuar jashtëzakonisht shumë Pacolli, i cili ka publikuar disa fotografi dhe ka vlerësuar  si një mysafirë i rrallë dhe figurë që bashkon kombin, shkruan Gazeta Metro.

Ja fajlët e tij për Kadarenë:

Rikujtojmë që Ismajl Kadare këtë javë ka pasur edhe takime tjera të rëndësishme në Kosovës, si marrja e çmimit “Letërsia Shqipe”, pastaj viztia te Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, më vonë u dekorua edhe në qytetin e Ferizaj me çmimin “Finesa” ku edhe u bë emërtimi i një sheshi me emrin e tij.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending