Connect with us

Lajme

Kadaj shpjegon pse krejt bota është kundër Vetëvendosjes

Ish-deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, tash deputete e Vetëvendosjes, Donika Kadaj, kishte thënë se kundër Vetëvendosjes janë bashkuar mediat, analistët, policia e prokuroria. Në Facebook ajo kishte shkruar se listës i janë bashkuar edhe këshilltarët dhe ish-këshilltarët e ministrave të Qeverisë.

Published

on

Lajmi, në shumicën e mediave ishte raportuar me titullin “Për Kadaj-Bujupin, krejt botë është kundër VV-së”.

Në një intervistë për Periskopin, Kadaj shpjegon se kjo po ndodh për arsye, siç thekson ajo, sepse Pronto-Mafia po shfrytëzon të gjitha mekanizmat për ta vështirësuar ardhjen e Vetëvendosjes në pushtet.

“Sepse  Pronto mafia në shtetin tani të kapur shfrytëzon gjithë mekanizmat për të vështirësuar ardhjen tonë në pushtet për të bërë ndryshimin e nevojshëm në vend”, thotë deputetja.

Por sipas Kadajt, edhe përkundër arrestimeve, montimeve, akuzave e burgosjes së aktivistëve, Vetëvendosje mbetet e palëkundur, dhe sipas saj, dita-ditës po i rritet përkrahja. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending