Connect with us

Lajme

Kadaj-Bujupi: Përgjegjësinë për luftë të mundshme do ta mbajë Qeveria

Published

on

Një çështje e hapur në kufi mund të shihet si mundësi konflikti dhe për këtë fajtor është qeveria e vendit. Kështu e ka përforcuar deputetja e Vetëvendosjes. Donika-Kadaj-Bujupi, deklaratën e deputetit Albin Kurtit, se në 4-5 vitet e ardhshme ka gjasa të ketë përsëri luftë në Kosovë. Kadaj-Bujupi, në një intervistë për emisionin Info Box të RTV Dukagjini, ka thënë se duhet evituar konfliktet eventuale nga gabimet politike.

Duke komentuar referendumin në Republikën Serbe në Bosnje Hercegovinë, ajo ka thënë se Kosova nuk duhet të jetë pjesë e një tensioni ne rajon, duke marrë vendime të gabuara. Sipas saj, pasojat e Republikës Serbe të cilat po i vuan Bosnja pas 20 viteve, do të mund t’i vuajë edhe Kosova pas 10 viteve me krijimin e Asociacionit.

“Nëse dy marrëveshjet do të kthehen në Kuvend, ajo e Asociacionit dhe e Demarkacionit me Malin e Zi, Vetëvendosje do të vazhdojë kundërshtimin e saj me të gjitha format”, ka thënë Kadaj-Bujupi.

Sipas saj. sa i përket Demarkacionit gjithçka duhet filluar nga pika zero, ndërsa për Asociacioni është shprehur e bindur se nuk do të krijohet, sepse ai është një dem i madh të cilin do ta vuajnë qytetarët e Kosovës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending