Connect with us

Lajme

Kabineti i zvogëluar i Mustafës, ja cilat ministri do të shuhen

Published

on

Kabineti i kryeministrit, Isa Mustafa, nga 19 ministri sa ka aktualisht po paralajmërohet se do të zvogëlohen në numër.

Tribuna Channel merr vesh se është disktuar që disa nga ministritë ekzistuese mund të funksionojnë edhe si dikastere të veçanta, në kuadër të disa ministrive të tjera.

Ndër këto ministri është diskutuar që Ministria e Tregtisë dhe Industrisë të shkrihet dhe të funksionojë në kuadër të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik.

Ministria e Integrimeve Evropiane, është diskutuar të funksionojë në kuadër të Ministrisë së Punëve të Jashtme sikurse edhe ajo e Diasporës.

Ndërsa Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor në atë të Infrastrukturës

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending