Connect with us

Lajme

A ka rrezik për luftë në Maqedoni? Gruevski thërret popullin për rezistencë kundër platformës së shqiptarëve

Published

on

Ai i bëri thirrje popullit që të përgatitet për rezistencë afatgjatë për t’u përballur, siç thotë, me skenare për shtetin dhe se përmes dialogut politik në Kuvend mund të gjindet zgjidhje.

Ish kryeministri maqeodonas njëherësh lider i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski, vazhdon të këmbëngulë në luftën e tij kundër  avancimit të të drejtave të shqiptarëve në Maqedoni. Partia e tij dhe populli nuk do të lejojnë zbatimin e Deklaratës politike shqiptare, të cilës i referohet si ”Platforma e Tiranës”, ka deklaruar ai.

Ai thotë se nuk do të lejojnë ridefinimin e shtetit si edhe ndërrimin e emrit, siç thotë, sipas skenarit të LSDM-së me partive shqiptare. Për Gruevskin, periudha e tanishme është mjaft dramatike për vendin.

Ai i bëri thirrje popullit që të përgatitet për rezistencë afatgjatë për t’u përballur, siç thotë, me skenare për shtetin dhe se përmes dialogut politik në Kuvend mund të gjindet zgjidhje.

Gruevski përsëriti edhe një herë qëndrimin e partisë së tij se zgjedhjet e reja të parakohshme parlamentare, bashkë me ato lokale, janë e vetmja zgjidhje e krizës së tanishme politike.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending