Connect with us

Lajme

Ka nisur protesta e Grave të Kosovës kundër dënimit ndaj vrasësit të Zejnepe Berishës

Published

on

Ka nisur protesta e ”Grave të Kosovës” kundër vendimit të Gjykatës së Prizrenit, e cila ka dënuar me 12 vjet burg, Nuhi Berishën, personit që vrau gruan e tij, Zejnepe Berisha.

Përmes kësaj proteste, sot tek Sheshi Zahir Pajaziti, kërkohet që vendimi mbi dënimin që i është shqiptuar vrasësit të viktimës së dhunës në familje, të ndjerës Zejnepe Berisha, të ankimohet nga prokuroria dhe të kërkohet dënim maksimal për kryerjen e veprës penale, raporton Periskopi

Gjatë tërë kësaj tragjedie, ishte lënduar edhe vajza e tyre, pasi kishte ndërhyrë në përleshjen mes të dy prindërve.

Me 12 prill, me urdhër të Gjykatës Themelore të Prizrenit vrasësi i viktimës ishte dënuar me vetëm 12 vjet burgim. /Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending