Connect with us

Lajme

Ka futur ilegalisht refugjatët në Zvicër, dënohet deputetja

Published

on

Ajo së bashku me një bashkëpunëtor të saj është kapur më 1 shtator nga rojat kufitare, kur po i pranonte katër afrikanë të moshës së mitur që vinin nga ana italiane e kufirit.

Deputetja socialdemokrate në Parlamentin e Kantonit të Tiçinos, Lisa Bosia Mirra është dënuar me 80 njësi ditore me kusht. Po kështu ajo duhet të bëjë edhe mbulimin e shpenzimeve të gjyqit. Gjykata e ka gjetur atë fajtore për ndihmën që u ka dhënë në së paku 9  raste refugjatëve për të hyrë ilegalisht  në Zvicër gjatë muajit gusht dhe shtator të vitit 2016.

Mirra është po ashtu themeluese e organizatës për ndihmë refugjatëve “Firdaus”. Ajo së bashku me një bashkëpunëtor të saj është kapur më 1 shtator nga rojat kufitare, kur po i pranonte katër afrikanë të moshës së mitur që vinin nga ana italiane e kufirit. Menjëherë pastaj një 53 vjeçar nga Berna i kishte marrë refugjatët në fjalë dhe i kishte futur me kamion në territorin zviceran.

Në muajin shkurt ajo qe dekoruar me çmimin “Alpes ouvertes” për angazhimin e saj në ndihmë refugjatëve. Mirra  gjatë verës së vitit të kaluar, me shoqatën e saj kishte kontribuuar me strehimin dhe përkujdesjen e refugjatëve që kishin ardhur në Como, Itali, thuhet në arsyetimin e çmimit të dhënë.

Ka futur ilegalisht refugjatët në Zvicër, dënohet deputetja

 

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending