Connect with us

Lajme

K0STT-i i shpenzon 82 mijë euro për bileta të aeroplanit (Dokument)

Stafi i Operatorit të Sistemit, Transmisionit dhe Tregut do ta kalojnë një kohë bukur të mirë në aeroplan duke fluturuar nëpër shtete të botës.

Published

on

Ata kanë nënshkuar një kontratë mijëra euro për bileta aeroplani për të udhëtuar jashtë vendit.

Ndoshta një kontratë të ngjashme nuk e ka nënshkruar as Ministria e Punëve të Jashtme, që është institucioni kryesor i politikës së jashtme.

KOSTT  do t’i shpenzojë hiq më pak se 82 mijë e 503 euro për bileta aeroplani për një periudhë kohore 36 mujore, raporton Lajmi.net.

84 mijë e 744 euro ishin parapa për këtë punë, por ka fituar një kompani që ka ofruar çmimin 82 mijë e 503 euro.

Në kontratë shkruan se kanë qenë tre ofertues, ndërsa ka fituar ‘AS Travel Club’.

Kujtojmë se bordi i KOSTT-it është i përbërë komplet nga njerëzit e politikës që kanë dështuar të bëhen deputet ose të marrin pozita më të larta.

Këtë bord e udhëheqin njerëzit e LDK-së, që kanë dështuar ose në politikë, ose në biznes./Lajmi.net

bileta-1

bileta-2

biletat-3

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending