Connect with us

Sporti

Juve vazhdon sigurtë drejt titullit – CR7 i pandalshëm, bën atë që nuk e bëri askush që nga viti 1961

Published

on

Juventusi ka vazhduar rrugëtimin drejt titullit të shtatë rresht në Serie A, duke arritur një fitore 4-1 në derbin lokal kundër Torinos, të shtunën pasdite.

Ishte një tjetër përballje ku Cristiano Ronaldo rrëmbeu vëmendje, duke shënuar golin e parë nga gjuajtja e lirë për “Zonjën e Vjetër” që prej kur iu bashkua biankonerëve më 2018, shkruan Periskopi.

Me golin e minutës së 61-të, superylli portugez arriti në kuotën e katër golave dhe dy asistimeve në katër ndeshjet e fundit, që prej kur ristartoi sezoni në Itali.

Në fakt, ai u bë lojtari i parë i Juventusit që shënon 25 gola në Serie A, që nga viti i largët 1961.

Golat e tjerë për Juven i realizuan Paulo Dybala 3′, Juan Cuadrado 29′ dhe Djidji në kohën shtesë (autogol).

Vlen të ceket se për golin e Cuadrados ishte Ronaldo ai që asistoi.

Me këtë fitore, Juventusi grumbullon 75 pikë dhe zë vendin e parë, me shtatë më shumë se Lazio, që sonte ndeshet me Milanin. /Periskopi.com/

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending