Juncker: Nuk japim data për liberalizim të vizave

Periskopi.com Lajme

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, në konferencën për media me presidentin e Kosovës, nuk ka dhënë ndonjë datë për liberalizimin e vizave, shkruan Periskopi.

I pyetur nga gazetarët për çështjen e demarkacionit me Malin e Zi, ai tha se nuk kanë ardhur në Kosovë që të ligjerojnë për demokraci.

“Nuk varet nga ne që t’i themi Kosovës se kur do të bëhet kjo çështje. Nuk do të jap ndonjë datë tjetër. Ne i kemi jep datat e përparimit dhe nuk do t’u themi më për Demarkacionin”, tha Junker./Periskopi 

Shpërndaje në: