Connect with us

Lajme

‘Ju tregoj ç’ndodhi 26 vite më parë’ Çfarë po paralajmëron Lulzim Basha?

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka shkuar përsëri në çadrën e protestuesve sot në ditën e dytë të protestë, duke i dhënë një mesazh Qeverisë së drejtuar nga Edi Rama.

Published

on

Gjatë fjalës së tij, Basha kujtoi se çfarë kishte ndodhur 26 vite më parë, më 20 shkurt. Në këtë datë, studentët rrëzuan bustin e ish-diktatorit Enver Hoxha. Kreu i PD paralajmëroi se edhe qeveria Rama së shpejti do të ketë të njëjtin fat, do të rrëzohet nga pushteti.

“Beteja që kemi nisur dje bashkë  është më e madhe se PD, sepse është beteja për gjithë Shqipërinë. Kushdo që dyshon në vendosmërinë tonë, gabon rëndë. Shqiptarët e ndershëm janë mbledhur e po mblidhen përditë me këtë uragan të ri. Kam nderin të jem bashkë me ju në ballë të kësaj lëvizje dhe jam sonte këtu sic isha mbrëmë e sic do të jem deri në plotësimin e kërkesave tona të drejta dhe legjitime. Ju jap fjalën se do të jem në krye të kësaj beteje dhe së bashku me ju dhe me ndihmën e kauzës sonë e me ndihmën e Zotit do t’ia dalim me fitore.

Afërsisht në këtë orë 26 vite më parë ndodhesha afër pallatit të sportit. Me zemër ndjeja një peshë. Nuk e dija cfarë do të ndodhte të nesërmen. E nesërmja provoi të ishte një vullkan i zgjimit popullor. E nesërmja është po kështu një ditë historike. Jemi të vendosur deri sa të rrëzojmë qeverinë fasadë. Qindra mijëra të tjerë do të na bashkohen nesër për 20 shkurtin. Kjo lëvizje do të vazhdojë të rritet”, deklaroi kryetari i PD Lulzim Basha.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending