Connect with us

Lajme

Johnson: Vdekjet nga Covid-19 do të jenë dy herë më të larta se në valën e parë

Published

on

Sipas kryeministrit , Boris Johnson vdekjet nga Covid-19 mund të jenë dy herë më të larta gjatë dimrit sesa ishin në valën e parë të pandemisë.

Në një deklaratë parlamentare ai pitet të  thotë se nuk ka “asnjë alternativë” tjetër përveç bllokimit katër javor të gjithë Anglisë.

Por Z. Johnson do të shpjegojë se ai kishte “të drejtë të provonte çdo mundësi të mundshme” përpara se të urdhëronte njerëzit të qëndronin në shtëpi.

Laburistët kanë thënë se do të mbështesin bllokimin por kritikuan vonesën.

Z. Johnson njoftoi në një konferencë shtypi në Doëning Street të shtunën se masa të rrepta do të vendoseshin në të gjithë Anglinë nga e enjtja, duke mbyllur pub-et, restorantet, palestrat, dyqanet jo-thelbësore dhe vendet e adhurimit.

Detajet e plota të rregullores pritet të publikohen përpara se deputetët të votojnë për masën ditën e mërkurë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending