Connect with us

Lajme

Johannes Hahn, këtë javë në Kosovë

Komisioneri evropian për Politika të Fqinjësisë dhe Negociatat për Zgjerim, Johannes Hahn, do të vijë gjatë javës në Kosovë.

Published

on

Lajmin e bëri të ditur kryeministri Isa Mustafa gjatë konferencës “Ecje mbi akull: Kushtëzime, sfida dhe reforma drejt BE-së”, të organizuar nga Fondacioni i Kosovës për Shoqëri të Hapur (KFOS) dhe Grupi për Studime Juridike dhe Politike.

Me këtë rast, kryeministri Mustafa përmendi Marrëveshjen e Stabilizim-Asociimit, të nënshkruar para një viti. Ai tha se MSA është marrëveshja e parë kontraktuale me BE-në si shtet.

Kryeministri tha se është punuar në disa fusha dhe se do të punohet edhe më tej në reforma në drejtime të ndryshme.

Po ashtu, shefi i Qeverisë përmendi edhe dialogun me Serbinë, për të cilin tha se ka rezultate pozitive nga ky dialog, por se “nuk jemi krejt të kënaqur me atë që është arritë, ka ende punë për t’u bërë”.

“E sa i përket demarkacionit, që bizneset të kenë qasje, ne si Kosovë kemi qenë joparimorë, në radhë të parë opozita, sepse po ta pyeste Mali i Zi opozitën atje për çështjen e Kosovës, opozita proserbe e proruse atje kurrë nuk do ta njihte Kosovën”, tha Isa Mustafa.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending