‘Jo vallahi veç kom rrshitë edhe e kom prekë pak’ – Deklarata e Xhavit Halitit pas sulmit ndaj Arben Gashit

Gjykata Themelore në Prishtinë, i ka dënuar dy ish-deputetët Xhavit Halitin dhe Gani Dreshajn, për sulmin ndaj deputetit të LDK-së, Arben Gashi.

Në aktgjykimin e siguruar nga Insajderi, thuhet se Haliti dhe Dreshaj janë shpallur fajtor, pasi që me 18 maj të vitit 2018, Haliti me dashje e ka sulmuar deputetin Arben Gashi, duke e shtyrë me krah dhe bërryl në gjoks, duke kryer veprën penale sulm.

Kurse Dreshaj, sipas këtij aktvendimi është fajtor për shkak se në të njëjtën seancë men dashje e ka kanosur Gashin duke i thënë “kom me ta prish ftyrën, e qe më këtë veprim ka kryer veprën penale kanosje.

Atëkohë, Xhavit Haliti kishte deklaruar se ‘nuk e ka shtyrë Arben Gashin por vetëm ka rrëshqitë’.

“Kurgjo vallahin, asnjë përplasje s’kemi pas. Po rreni ju kapak. Jo vallahin veç kam rrshit. As s’kemi kurgjo, dje kemi debatu. Kom rrshit edhe e kom prek pak”, ka thënë Haliti.

Shpërndaje në:
Të Ngjashme
Widget post How to clear the air in the most polluted cities on Earth
27 Feb 03:20 Persikopi
OPINION