Connect with us

Lajme

Jeremiq në garën për sekretar të OKB-së, ja gjasat e tij

Published

on

Kandidati i Serbisë për sekretar të përgjithshëm të OKB-së, Vuk Jeremiq, ka marr vendin e tretë në raundin e trete joformal në garën për zëvendësuesin e Ban Ki-moon-it.

Ish-ministri i jashtëm i Serbisë, ka fituar nëntë vota pozitive, katër negative dhe dy të padefinuara, gjë që është rezultati i tij më i miri në katër raunde.

Sipas burimeve të B92, vendin e parë e ka kandidati portugez, Antionio Guterres me 12 vota pozitive, dy negative dhe një neutrale, ndërsa në vendin e tretë është kandidati sllovak, Miroslav Lajcak (10-4-1), transmeton lajmi.net.

Pas Jeremiqit është vendosur kandidati nga Maqedonia, Srdjan Kerim (8-7-0), Susana Malcorra (7-7-1) nga Argjentina, Irina Bokova nga Bullgaria, Danilo Turk nga Sllovenia, Helen Clarck nga Australia, Christiana Figueres nga Kosta Rika dhe Natalia Gherman nga Moldavia./lajmi.net

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending