Connect with us

Lajme

Java vendimtare për demarkacionin

Published

on

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, i ka marrë seriozisht mesazhet e ndihmëssekretares së Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, që para pushimeve të verës të kryhet çështja e demarkacionit. Kjo, pasi Qeveria në mbledhjen e parë të kësaj jave do ta procedojë për në Kuvend Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes për kufirin shtetëror ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi.

Ndihmëssekretarja e Shtetit, Victoria Nuland, duket se i ka dhënë zor të madh Qeverisë që të përfundojnë çështjen e demarkacionit. Ajo dha mesazhe të qarta për Kosovën, duke i bërë me dije pasojat me të cilat mund të ballafaqohet vendi nëse vazhdohet me këtë qasje të politikës.

Deklaratat e Nuland-it kanë bërë që kjo javë të jetë vendimtare rreth përfundimit të çështjes së demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi. Qeveria e Kosovës, pritet që në mbledhjen e parë që do ta mbajë këtë javë ta procedojë për në Kuvend Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes për kufirin shtetëror ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi.

Ky hap i ekzekutivit vjen vetëm pak ditë pas vizitës së Nuland-it në Kosovë gjatë një turi në Ballkanin Perëndimor, e cila dha mesazhe të qarta që para pushimeve të verës duhet të përfundohet ky proces.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending