Connect with us

Lajme

Jashari: KEDS-i po bën shkelje të rënda duke ndërhyrë në objektet private

Published

on

Avokati i Popullit, Hilmi Jashari, e sheh të nevojshëm ndryshimin e Kodit të Procedurës Penale për shkak të nivelit të lartë të korrupsionit.

Ai ka thënë se kjo duhet bërë në mënyrë që të mos përcaktohet asnjë afat specifik për përfundimin e hetimit dhe ngritjen e aktakuzës kundër veprave penale për kapitullin “korrupsioni zyrtar”.

Jashari thekson se rreth 6 milionë euro është dëmi nga parashkrimi i lëndëve sidomos atyre të aksidenteve në trafik.

“Shkelje të rënda vijnë edhe nga KEDS-i ka duke ndërhyrë në objektet private. Pa vendim të prokurorit nuk guxon KEDS-i të ndërhyjë brenda pronës, andaj ne si institucion kemi proceduar disa raste në prokurori”, ka thënë Jashari në “Puls” të KTV-së.

Më tej, Avokati i Popullit ka thënë se vendimet që janë marrë nga Komisioni për pranimin e statusit të veteranëve të UÇK-së duhet t’i nënshtrohen një kontrolli gjyqësor, të caktohen 5 gjykatës që do të merren vetëm me këtë çështje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending