Connect with us

Lajme

Jakup Krasniqi ngjyros monumentin e Skënderbeut – kjo është porosia e tij

Ish kryetari i Kuvendit të Kosovës, tash anëtar i Kryesisë së NISMËS, Jakup Krasniqi këtë të shtunë ia ka kushtuar ngjyrosjes së një monumenti të vogël të Skënderbeut që ai mban në shtëpinë e tij.

Published

on

Këtë veprim të tij, Krasniqi e ka lidhur me përkushtimin dhe aktivizimin. Sipas tij, me fjalë nuk bëhet gjë përderisa nuk ndërmerr diçka për të kryer punën.

Përshkrimi i plotë i Krasniqit:

SHKEQIMI I BUSTIT

Bustit të Skënderbeut ju kthye shkelqimi i humbur!

Puna me dashuri e kthen të humburën!

Me fjalë, moti kohë ia kam kthyer shkelqimin, por fjalët nuk bënë punë!

Kështu është edhe puna e lirisë. Të gjithë e duan, por e fitojnë vetëm ata që lufton për te!

Lirin nuk ta dhuron askush! Askush e në asnjë kohë, lirinë dhuratë nuk e ka marrë!

Thuhet: “Çdo dhuratë ka brenda kamatën”!

k3

k2

k1

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending