Connect with us

Lajme

Jabllanoviq ia bën më dije Thaçit se kush vendos për Ushtrinë e Kosovës (Video)

Kryetari i rikthyer e Listës Serbe, Aleksander Jabllanoviq në një intervistë ekskluzive për Tribuna Channel ka folur për kontributin e Listës Serbe për demarkacionin,asociacionin dhe themelimin e ushtrisë.

Published

on

Sipas tij Lista Serbe ka hyrë në kuvend që të zgjidhë probleme por për ushtrinë pyetet Beogradi.

“Një prej prioriteteve është formimi i asociacionit e kjo është obligim edhe i qeverisë së Kosovës. Për demarkacionin ende nuk kemi biseduar. Sa i përket ushtrisë, nuk kam lidhje dhe i vetmi kontakt për ushtrinë ka qenë kur Stojanoviç dhe Mariç jashtë kuptimit të Listë Serbe kanë pasur takime me struktura të caktuara. Ushtria e Kosovvs është jashtë veprimit të Listës Serbe e duhet konsultim me Beogradin”, ka shtuar ai.

Më tej ai ka folur edhe për ftesën e Presidentit Hashim Thaçi.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending