Connect with us

Lajme

BE-ja, me shqetësime serioze për Kosovën

Qytetarët e Kosovës nuk do të befasohen me gjetjet e Raportit të Progresit për këtë vit, që sot në Bruksel e miraton Komisioni Evropian, sepse edhe vetë janë dëshmitarë të gjendjes, e cila përshkruhet në këtë raport.

Published

on

Ai sheh kryesisht “pak progres” dhe “faza të hershme” në përballjen me sfidat që tash e sa vjet i përmend në raporte të tilla, shkruan sot Koha Ditore.

Dhe, siç shihet qartë në tekstin e raportit, mungesa e suksesit dhe e progresit shpesh janë edhe rezultat i mungesës së vullnetit politik dhe aq më tepër për shkak të ndërhyrjeve politike në fushat ku një ndërhyrje e tillë është e dëmshme dhe e panevojshme.

Pakoja e zgjerimit dhe raportet e progresit për këtë vit nuk shohin shumë përparim as te shtetet tjera të rajonit, ndërsa lajmi më konkret nga kjo paketë pritet që të jetë dhënia e rekomandimit për nisjen e negociatave me Shqipërinë, por rekomandim i cili do të përcillet edhe me kushtëzime.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending