Connect with us

Lajme

Ja sa tiketa u shqiptuan për 24 orë bazuar në ligjin e ri të komunikacionit

Published

on

Policia e Kosovës, në 24 orëshin e fundit, në tërë territorin e Kosovës, ka shqiptuar gjithsejtë 762 tiketa për shkelje të ndryshme të ligjit të trafikut rrugor.

Në raport thuhet se nëpër rrugët e Kosovës janë regjistruar gjithsejtë 54 aksidente, 18 me të lënduar dhe 35 pa të lënduar, gjegjësisht vetëm me dëme materiale.

Ligji i ri i Trafikut Rrugor ka hyrë në fuqi ditën e djeshme. Në të parashihen gjoba të ashpra për të gjithë shkelësit e tij, si shoferët, ashtu edhe këmbësorët.

Qytetarët kanë thënë se gjobat e parapara me ligjin e ri janë të papërballueshme për xhepin e tyre, pasi që, një gjobë trafiku mund të përllogaritet deri në 3 paga të një punëtori në Kosovë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending