Connect with us

Lajme

Ja sa kushton të bësh plazh në Durrës

Published

on

Ky sezon veror ka nisur me ulje çmimesh në mënyrë drastike nga të gjithë operatorët në plazhin e Durrësit. Në konkurrencën e madhe midis plazheve dhe operatorëve turistikë, nga Shëngjini, Velipoja Durrësi e Vlora deri në Sarandë, kryeqyteti i numrit të pushuesve Durrësi ka fituar për sa i përket çmimeve me të cilat konkurron.

Pushues të mbërritur nga e gjitha diaspora, madje edhe nga SHBA-ja, tregojnë se çmimet e akomodimit në banesa dhe në hotele, janë mjaft të leverdishme.

10 euro në natë, është çmimi për një banesë në qendër të plazhit. “Kemi një shtëpi komode, të pastër të bukur me bahçe dhe ujë pa ndërprerje. Pagesa është 10 euro në natë, shumë mirë dhe shumë lirë”, deklaron Ahmet Shaqiri që ka mbërritur me bashkëshorten nga Prizreni.

“Në një hotel të vogël, 7 euro nata paguaj, ka orenditë kryesore, është çmim shumë i leverdisshëm”, thotë një pushues tjetër.

Prej 20 vjetësh në Durrës, mbërrin nga Ilinoisi një shqiptar i Tetovës. “Çmimet janë shumë të mira, klima e mirë, duhen përmirësuar ca shërbime”, thotë ai.

Në plazhin e Durrësit një kafe është 70 lekë maksimumi, një sanduiç 100 lekë, ndërsa 1 çadër me shezlonë 300 lekë. “Të tilla çmime nuk i gjen në asnjë vend tjetër dhe kushtet janë të mira”, shprehen pushuesit. /Balkanweb.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending