Connect with us

Lajme

Ja kush mund të qëndroj pas sulmit në veri

Zv/drejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e veriut, Besim Hoti, ka konfirmuar për Gazetën Insajderi se shpërthimi i mbrëmshëm pranë Qendrës së Paraburgimit në veri të Mitrovicës ka ndodhur rreth orës 00:45 minuta.

Published

on

Ai ka thënë se deri më tash është konfirmuar se shpërthimi është bërë me granatë dore e tipit M75, pranë një shtëpie të vjetër, e cila është e pabanueshme dhe që është shumë afër Qendrës së Paraburgimit dhe, rrjedhimisht nuk ka pasur të lënduar përveç dëmeve materiale.

Sipas tij, dyshimet e policisë janë se cak i sulmit ka qenë Qendra e Paraburgimit, pasi që shtëpia e vjetër është e pabanueshme.

Marrë parasysh që kohëve të fundit janë bërë disa transferime të të burgosurve serbë nga kjo qendër për në burgun e Sigurisë së Lartë në Gërdoc të Podujevës, përfshirë edhe Slobodan Gavriq, i dënuar më 12 vjet burgim, policia nuk e përjashton mundësisë që sulmi të ketë lidhje me këto veprime.

Hoti ka thënë se policia është duke e hetuar rastin, dhe nuk ka dhënë detaje tjera.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending