Connect with us

Lajme

Ja kur do të publikohet lista e zyrtarëve që s’deklaruan pasurinë

Published

on

Dita e fundit e muajit mars ishte afati i fundit kur zyrtarët e lartë të institucioneve kanë pasur për detyrë ta publikojnë pasurinë e tyre për 2016.

Por, ka të tillë që nuk kanë përfillur këtë rregull. Drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsionit, Shaip Havolli, në emisioni “ Ekonomia me Erëzën”, premtoi se gjatë kësaj jave do të bëhen publik edhe emrat e këtyre zyrtarëve, duke shtuar se numri më i madh i tyre e kanë përfunduar këtë obligim ligjor.

“Sa i përket deklarimit të pasurisë që kanë qenë të obliguar deri me 31 mars, shumica e zyrtarëve të lartë kanë deklaruar pasurinë dhe jemi në fazën verifikuese për ata që nuk e kanë deklaruar pasurinë dhe gjatë javës do të bëhen publike këta emra”, tha Havolli.

Javë më parë Agjencia Kundër Korrupsionit ka bërë publik raportin vjetor të punës për vitin 2016.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending