Connect with us

Lajme

Ja çfarë tha Donald Trump që e ‘tërboi’ aq shume Kim Jong-un sa qëlloi me raketë (Video)

Koreja e Veriut ka gjuajtur mëngjesi e sotëm një raketë balistike nga porti i saj lindor Sinpo në Detin e Japonisë, shkruan “Fox News”.

Published

on

Raketa që fluturoi rreth 60 kilometra, erdhi disa orë pasi Presidenti amerikan Donald Trump tha se zhvillimi i arsenalit bërthamor të Koresë së Veriut do të ishte një “problem i mbarë njerëzimit”. Pak më vonë, një zyrtar të lartë amerikan u tha gazetarëve se “koha për Kim Jong-un ka mbaruar”.

Trump është shprehur vazhdimisht se lideri i shtetit vetmitar, po “sillet shume keq” dhe se do ta zgjidhe ‘problemin bërthamor” të Koresë së Veriut ‘me ose pa Kinën’.

Ky ishte testi i fundit i Koresë së Veriut në një seri provash për të ndërtuar armë bërthamore, duke alarmuar bashkësia ndërkombëtare të vendeve bërthamore dhe jo vetëm.

Gjithashtu, ky vjen në prag të vizitës së Presidentit kinez, Xi Jinping në SHBA , ku pritet të takohet me presidentin amerikan, Donald Trump, shkruan “SYRI.net”

Dy liderat do të diskutojnë një strategji si mund të frenojnë programet bërthamore të Koresë së Veriut. /SYRI.net/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending