Connect with us

Lajme

Ja çfarë sigurie ka Erdogan në ajër (Foto)

Published

on

Një vit më parë avionët ushtarakë F16 u përdorën për ta rrëzuar nga pushteti në një tentativë të dështuar, ndërsa dje ata e shoqëruan avionin e Presidentit turk, Rexhep Tayyip Erdogan, në rrugëtimin e tij nga kryeqyteti turk, Ankara drejt Stambollit.

Avionët F16 dukeshin lehtë nga dritarja e avionit të Erdoganit teksa ai lexonte fjalimin që e mbajti dje në mitingun e madh në përkujtim të 1-vjetorit të grushtit të dështuar të shtetit.

Erdogani herë pas herë i shikonte avionët luftarakë dhe përshëndeti pilotët.

Një vit më parë, me 15 korrik 2016, avionët luftarakë F16 që fluturonin poshtë mbi ndërtesa në Ankara dhe mbi urat e Stambollit paralajmëruan natën e kobshme, në të cilën u vranë rreth 250 persona dhe u plagosën mbi 2000 të tjerë.

F16-at bombarduan edhe selinë e Parlamentit turk teksa bomba u hodhën edhe afër rrethimit të pallatit presidencial të Erdoganit në kryeqytet.

Ndërkohë, autoritetet kanë shpallur vendosjen e ndalim fluturimit për avionët dhe helikopterët mbi Stamboll dhe Ankara. Ndalim fluturimi ka hyrë në fuqi në orën 15:00 të  ditës së sotme dhe përfundon në orën 03:00 të ditës së nesërme.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending