Connect with us

Lajme

Ja çfarë kishte deklaruar Sami Lushtaku në Gjykatë

Kryetari i Skenderajt  Sami Lushtaku tanimë është shpallur fajtorë për krime lufte në Kosovë. Mirëpo, edhe pse akuza ndaj tij përbëhet me krime të ndryshme, ku përfshihen edhe vrasjet ai para Trupit Gjykues kishte paraqitur një kërkesë.

Published

on

Ai kishte kërkuara nga trupi gjykues se në rast se vërtetohet fajësia e tij të dënohet më shumë se 12 vjet burgim, por me kusht që ky dënim të shndërrohet në dënim kapital.

“I nderuar trup gjykues, ne një Atdhe kemi Kosovën, dhe po të jetë nevoja prapë do luftojmë dhe sakrifikohemi për të, nuk jam vrasës por çlirimtar mos na gjykoni pse ishim udhëheqës të UÇK-së, ma jepni vetëm një fakt dhe emrin se unë pasna vrarë dikë civil atëherë me dënoni jo 12 vite burg por kërkoi dënimin kapital”, kishte deklaruar Sami Lushtaku.

Këtë deklaratë të Lushkut para Trupit Gjykues, sot e ka kujtuar deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, e cila e ka shpërndarë në Facebook./Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending