Connect with us

Lajme

Ja adresa ku mund të aplikoni për të emigruar në Kanada

Kanadaja ka vendosur të pranojë mijëra emigrant nga vende të ndryshme të botes me qëllim thithjen e krahut të kualifikuar të punës por edhe rritjen e diversitetit në shoqëri.

Published

on

Mësohet se rreth 300 mijë emigrant do të mund të pranohen gjatë vitit të ardhshëm duke rritur shpresat për shumë qytetarë të vendeve të tjera të botës që mendojnë se mund të kenë një të ardhme më të mirë në këtë shtet.

Mundësi për të aplikuar kanë edhe shtetasit shqiptar duke u filtruar nga një serë kriteresh që ky shtet ka vendosur.

Ashtu si shumë vende të zhvilluara, Kanadaja ka një popullsi prej 35 milionë banorësh, por shumica është në plakje.

Në këtë LINK gjenden të gjitha të udhëzimet për të emigruar në Kanada nëpërmjet programeve të ndryshme të emigracionit që aplikon ky shtet.

Duhet treguar kujdes që secili person të gjejë programin që i përshtatet formimit dhe gjendjes së tij në mënyrë që aplikimi të ketë shanse për të qenë i vlefshëm.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending