Connect with us

Lajme

Izolohet vatra e zjarrit në Tepelenë

Published

on

Rreth 3 hektarë pyje janë shkrumbuar si pasojë e një zjarri masiv që ka shpërthyer mbrëmë në ora 21 30 në periferi të Tepelenës, por që fatmirësisht është vënë nën kontroll nga forcat e ndërhyrjes së shpejtë dhe ushtrisë.

Nga zjarri rrezikoheshin lagjja ‘15 shtatori’, spitali dhe depot e ujit, të cilët ndodheshin rreth 500 metra afër vatrës së zjarrit, por tani situata është normalizuar dhe është nën kontroll. Emergjencat Civile dërguan shërbimet e gatshme, ndërsa me flakët u përballën fillimisht zjarrfikësit e Tepelenës, me 6 automjete dhe kanë arritur t’i vënë nën kontroll.

Vatra e zjarrit u përhap në një kodër në hyrje të qytetit. Por fatmirësisht me ndërhyrjen e zjarrfikësve dhe të ushtrisë, flakët janë mbajtur nënë kontroll. Deri më tani janë djegur rreth 3 hektarë me pyje nga vatra massive e zjarrit.

Shkaqet e zjarrit ende mbeten të paqarta, por nga Tirana ka mbërritur dhe një helikopter i cili do të bëjë të mundur neutralizimin e plotë të flakëve nga ajri. Në terren janë akoma shërbimet e Emergjencave Civile, 20 forca ushtarake si dhe zjarrfikëset nga Gjirokastra, të cilat erdhën për asistencë në kushtet kur në Tepelenë ka vetëm një mjet zjarrfikës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending