Connect with us

Lajme

Ivanovi uron shqiptarët me rastin e Ditës së Alfabetit Shqip

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, me rastin e shënimit të 22 Nëntorit – Ditës së Afabetit Shqip, dërgoi urim deri te pjesëtarët e bashkësisë etnike shqiptare në Republikën e Maqedonisë.

Published

on

Konkluzionet e Kongresit të Manastirit, siç theksohet, në të cilin është pranuar shkrimi latin me disa ndryshime të shkronjave të adaptuara të veçorive të gjuhës shqipe, flasin se është e drejtë dhe obligim i çdo populli ta kultivojë dhe ta avancojë traditën, duke e konsideruar gjuhën si pasuri më të madhe shipërtëore.

Presidenti Ivanov në urim ka potencuar se mundësitë për arsim dhe për krijimin e gjuhës së vet amtare janë vlera të cilat e përforcojnë dhe pluralizmin kulturor në vend.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending