Connect with us

Sporti

Italia shpartallon Holandën në stilin e Mourinhos, një gol – tri pikë

Published

on

Kombëtarja e Italisë ka arritur një fitore të rëndësishme kundër Holandës, në ndeshjen e vlefshme për Ligën A të Kombeve si mysafire.

Ishin tri pikë të vështira por të merituara për italianët, shkruan Periskopi.

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Nicola Barella në kohën shtesë të pjesës së parë, teksa qëlloi cakun me kokë nga afërsia pas një krosimi nga Ciro Immobile nga krahu i majtë.

Pas kësaj fitoreje Italia kryeson në Grupin 1 me katër pikë, një më shumë se Holanda dhe Polonia dhe tri më shumë se Bosnja dhe Hercegovina. /Periskopi.com/

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending