Connect with us

Lajme

Italia nxjerr 217 trupa njerëzish nga anija e fundosur në Detin Mesdhe

Published

on

Punëtorët e emergjencës italiane kanë nxjerr 217 trupa nga anija e cila u fundos në Detin Mesdhe në prill të vitit 2015, ku u patën vrarë 500 emigrantë, njofton marina italiane.

Fundosja e anijes ishte njëra nga fatkeqësitë më të këqija, në të cilën u përfshinë emigrantët të cilët po tentonin të arrinin në Evropë përmes detit.

Reuters njofton se mijëra njerëz në vit, shumica e të cilët duke ikur nga lufta në Lindjen e Mese, e kanë kaluar Detin Mesdhe përmes anijeve të mbipopulluara dhe nuk kanë qenë të jo të mira për det, përcjell Gazeta Express.

Në vitin 2015, të paktën tre mijë e 770 njerëz mendohet se kanë vdekur në rrugët mesdhetare, shumica duke u mbytur në ujë pas përmbysjeve të anijeve të tyre.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending