Connect with us

Lajme

Italia goditet nga tornado, ka edhe të vdekur

Një erë e fuqishme e përcjellë ne shtrëngatë e tornado e ka goditur Romën e sipas informatave të para, pos dëmeve të mëdha materiale, ka edhe të vdekur.

Published

on

Në vendin Ladispoli, 30 kilometra larg Rome, vdiq një person e u plagosën dhjetëra sish.

U shkatërrua një pjesë e ndërtesës tetëkatëshe në qendër, popullata u evakuua e shpëtuan dhjetëra familje.

Në veri të Romës, në Cessano, tornado shkaktoi vdekjen e një ushtari të pensionuar mbi automobilin e të cilit ra një trung

Era shkatërrimtare shkaktoi dëme të mëdha, kulmet fluturonin, muret rrëzoheshin…

Në Ladispoli vdiq nj indian 47 vjeç kur mbi të ra një pjesë e ndërtesës.

Në këtë qytete janë shkatërruar shitoret, sogjet, shtyllat dhe ndriçimi, platforma stacionit të trenit dhe është ndërprerë qarkullimi hekurudhor.

Italia më parë ishte goditur nga disa tërmete po ashtu shkatërrimtarë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending