Connect with us

Lajme

Italia do të rihapë baret dhe restorantet nga java e ardhshme

Published

on

Italia ka caktuar datën për rihapjen e bareve, restoraneve dhe salloneve në zbutjen e masave të bllokimit nga COVID-19.

Bare, restorante, parukierë dhe sallonet do të rihapen në të gjithë Italinë nga 18 maj, raporton Reuters.

Autoriteteve rajonale u është dhënë fuqia për të hequr kufizimet ndaj bizneseve, të cilat fillimisht kishin qenë për shkak të rihapjes nga 1 qershori.

Masa, e njoftuar nga qeveria vonë mbrëmë, erdhi pas presionit nga liderët rajonalë që të lejohen të krijojnë planin e tyre të rihapjes.

Masat e sigurisë do të duhet të zbatohen para se të hapen institucionet, me restorante që kërkohen për të vendosur distanca prej katër metrash ndërmjet darkave, transmeton lajmi.net.

Kishte 744 raste të reja të koronavirusit në Itali të hënën – rritja më e ulët ditore që nga 4 marsi. Vdekjet u rritën nga 179 në 30,739.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending