Itali, 575 të vdekur në 24 orët e fundit

Periskopi.com Lajme

Vdekjet nga epidemia e koronavirusit në Itali regjistruan përsëri rritje sot, 575 të vdekur, nga 525 të një ditë më parë, ndërsa numri i rasteve të reja u zvogëlua në 3 493 nga 3 786 më parë.

“Numri i përgjithshëm i vdekjeve është rritur në 22 745, i dyti më i lartë në botë pas atij të SHBA-së”, tha Agjencia e Mbrojtjes Civile, përcjell ATSh.

Numri i çështjeve të konfirmuara zyrtarisht u rrit në 172 434 norma e tretë më e lartë globale, pas SHBA-së dhe Spanjës

Shpërndaje në: