Connect with us

Lajme

ISIS ofron 1 milionë dollarë për kokën e Joannës

Published

on

Joanna Palani është një 23-vjeçare, studente e filozofisë dhe politikës nga Danimarka. Por për kokën e saj janë ofruar 1 milionë dollarë.

Thuhet se Joanna t’i ketë vrarë mbi 100 militantë të ISIS-it derisa luftonte së bashku me forcat Peshmerga të Kurdistanit në Irak  dhe në Siri.

Joanna, e cila është me prejardhje kurdo-iraniane, ka lindur në një kamp refugjatësh në Ramadi, Irak, pas Luftës së parë të Gjirit, citon Syri.net.

Ajo ka qëlluar për herë të parë me armë në moshën 19 vjeçe, kur ishte ende adoleshente, në 2014, kur la kolegjin dhe Kopenhagën për Sirinë.

Ajo shkroi në llogarinë e saj në facebook se ishte frymëzuar për të luftuar për të drejtat e grave dhe demokracinë, për vlerat evropiane që mësoi si një vajzë daneze.

Joanna iu bashkua kryengritjes kundër qeverisë siriane në prag të Pranverës Arabe, duke luftuar si fillim regjimin e Assad dhe pastaj ISIS-in.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending