Connect with us

Lajme

ISIS nxit myslimanët të kryejnë sulme edhe në Gjermani

Published

on

Shteti Islamik ka postuar në internet fotografi që u bëjnë thirrje myslimanëve në Gjermani që të realizojnë sulme të ngjashme me ato të Brukselit edhe në shtetin gjerman, duke veçuar zyret e kancelares Angela Merkel dhe aeroportin e Bonit, transmeton Reuters.

Evropa Perëndimore është në alarmin më të lartë të sigurisë, pas sulmeve të javës së kaluar nga Shteti Islamik në qytetin e Brukselit, ku u vranë 32 njerëz, në aeroport dhe metro.

Të mërkurën, Franca tha se është duke hetuar një person të dyshuar për planifikim të një akti të pashmangshëm të “dhunës ekstreme”.

Imazhet dhe grafikat e Shtetit Islamik, të publikuara sot në mediat gjermane, përfshijnë sllogane në gjermanisht, që nxisin myslimanët për të kryer dhunë kundër “armiqëve të Allhut”.

Zyra Federale e Policisë gjermane, e cila monitoron militantët e dyshuar me pasaporta gjermane që kthehen nga vende si Iraku dhe Siria, tha se është e informuar për imazhet, por tha se publikimi i tyre nuk paraqet nevojën e ndërmarrjes së masave shtesë të sigurisë.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending