Connect with us

Lajme

ISIS merr përgjegjësinë e sulmit me thikë në Hamburg

Një përkrahës i Shtetit Islamik ishte përgjegjës për sulmin me thikë ndaj dy të rinjve në Hamburg të Gjermanisë dy javë më parë, ka bërë me dije agjencia e lajmeve e grupit terrorist të dielën, Amaq.

Published

on

Në incident, kryesi i panjohur i aktit sulmoi një çift të rinjsh që ishin ulur nën një urë në lumin Alster në qendër të Hamburgut. Ai theri me thikë 16 vjeçarin disa herë nga prapa dhe e goditi me shkelma shoqëruesen e tij 15 vjeçe duke e hedhur në lumë, transmeton Koha.net.

Viktima e therur me thikë vdiq pas pak minutash në spital ndërsa vajza e re ia kishte dalë të mbijetonte.

“Një ushtar i Shtetit Islamik ka therur dy individë në qytetin e Hamburgut më 16 të këtij muaji”, ka thënë Amaq, raporton Reuters. “Ai ka kryer këtë operacion si reagim ndaj thirrjeve për të sulmuar qytetarët e shteteve të koalicionit”.

Një zëdhënëse e policisë në Hamburg nuk ka pranuar të komentojë deklaratën e Shtetit Islamik dhe i është referuar vetëm një deklarate të mëhershme të policisë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending