Connect with us

Lajme

ISIS kërcënon Amerikën: Po udhëhiqeni nga një idiot

Në një inçizim të ri të publikuar nga grupi terrorist ISIS, ata kanë akuzuar amerikanët se ‘kanë zgjedhur një idiot në krye të Shtëpisë së Bardhë”.

Published

on

Në një audio – inçizim, zëdhënësi i ri i ISIS’it Abu Hassan al Muhajer, thotë se “Amerika ka zgjedhur një person i cili nuk e di se çka do të thotë Siria, Iraku apo çka është islami”.

“Amerikë, ju po shkoni drejt tatëpjetës dhe nuk ka shpëtim për ju. Jeni bërë pre e ushtarëve të kalifatit në çdo pjesë të botë”, thotë ai.

“Nuk ka asnjë provë më të rëndësishme për ta arsyetuar këtë se sa fakti që ju keni zgjedhur një idiot që nuk e di se çka do të thotë për ne Siria, Iraku ose islami”, raporton Indepedent.

Komentet janë bërë në një publikim 37 minutësh që është publikuar në faqen “Telegram”.

Gjatë këtij mesazhi, zëdhënësi i ISIS’it gjithashtu lutet për sa më shumë sulme në Europë dhe u bën thirrje mbështetësve të ISIS’it që të përkujdesen për sulme në SHBA, Rusia dhe vendet e Bashkimit Europian.

Ai thotë se aktualisht, ISIS po bën luftime të ashpra me trupat irakiane në Mosul dhe kjo njëherit sipas zëdhënësit të grupit terrorist “shënon një nga periudhat më të mëdha xhihadiste dhe një nga pikat më të rrezikshme të luftës xhihadiste”./Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending