Connect with us

Lajme

ISIS ka ekzekutuar së paku 232 njerëz në Mosul

Zyra e Shefit për të Drejta të Njeriut të OKB-së, Zeid Ra’ad al-Hussein, tha se militantët e të ashtuquajturit Shtet Islamik kanë ekzekutuar së paku 232 njerëz në Mosul të Irakut.

Published

on

Duke folur në Gjenevë, zëdhënësja Ravina Shamdasani tha po ashtu se Shteti Islamik është duke sjellë “dhjetëra-mijëra civilë irakianë” në Mosul, për t’i përdorur si mburoja njerëzore, derisa forcat qeveritare dhe kurde po luftojnë për rikthimin e kontrollit të qytetit.

Shamdasani tha se 232 njerëz janë ekzekutuar më 19 tetor dhe se 190 prej viktimave kanë qenë ish-zyrtarë të forcave të sigurisë të Irakut.

Dyzetedy prej viktimave kanë qenë civilë që kanë refuzuar t’iu binden urdhrave të Shtetit Islamik.

Ajo tha se për shkak të vështirësive në konfirmimin e informacioneve nga brenda qytetit, numri i viktimave mund të jetë shumë më i lartë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending